karjeros valdymas

Generalinis direktorius (pareigos): nuorašas. Generalinis direktorius: Vertimas

Turinys:

Video: Tatjana Žukova. Mokyklos bibliotekos vieta pažinimo žemėlapyje 2024, Liepa

Anonim

Gana dažnai, žiūrėdami duomenis apie aukščiausią įmonės vadovybę, galite pamatyti ne visai aiškias santrumpas. Jų oficialiose svetainėse nurodomi šie duomenys: generalinis direktorius - Ivanitsky Peter Stepanovich arba finansų direktorius - Lapitsky Sergey Gennadevich. Jei jūs kada nors lankėtės verslo konferencijose ar lankėtės visokiose naujose įmonėse, tada prisistatydamas pranešėjas galite išgirsti tokius pranešimus: „Kviečiame kitą konsultantą - tokio ir tokio Sidorovo generalinį direktorių Igorį Nikiforovičių“. Koks tai generalinis direktorius - pareigos, kurių dešifruoti niekur nėra? Tikriausiai daugelis turėjo panašių klausimų.

Apskritai šie sutrumpinimai naudojami dėl nežinomų priežasčių, tačiau tikrai žinoma, kad tai yra darbo vietų mažinimas iš anglų kalbos. Generalinis direktorius - pareigos, kurių santrumpa žymi aukščiausią įmonės pareigūną.

Santrumpos ir vertimo prasmė

Šis terminas taip pat gali būti apibrėžtas ir susieti valdytojus. Jie taip pat vadinami generaliniu direktoriumi arba generaliniu direktoriumi. Derinio vertimas reiškia „vyresnysis karininkas“. Jo kompetencija gali apimti įmonės plėtros strategijos parengimą, atstovaujamųjų galių įgyvendinimą ir sprendimų priėmimą aukščiausiu valdymo lygiu. Į kitus vadovus ten gali būti kreipiamasi dėl to, kad skirtingos organizacijos turi skirtingas darbo atlikimo struktūras ir procedūras.

Taip pat svarbu atsiminti, kad šio termino nereikėtų painioti su SEO - Search Engine Optimization, kuris reiškia svetainių optimizavimą paieškos sistemoms, terminas SEO yra taikomas tik interneto rinkodaros srityje.

Generaliniam direktoriui - pareigoms, kurių dekodavimas dabar aiškus, reikia paaiškinti, kokius įgaliojimus turi tas pareigas einantis asmuo.

Vykdomojo direktoriaus darbo aprašymas

Bet kuriame pareigybės aprašyme turėtų būti daug nuostatų, kurios standartizuoja darbuotojo darbą. Instrukcijos direktoriui nėra išimtis, nes šis darbuotojas dažnai yra samdomas.

Bendrosios nuostatos

Šiame vadovo pareigybės aprašymo skyriuje pateikiami pagrindiniai jo darbo principai. Taigi pagrindinis dėmesys vykdomojo direktoriaus veikloje yra faktui, kad jis užima vadovaujančias pareigas ir yra įpareigotas vykdyti personalo valdymą. Pagrindiniai skyriaus punktai:

  • Kas paskiria šį darbuotoją (paprastai generalinį direktorių).

  • Kam jis pateikia.

  • Paskyrimas pareigūno, kuris pavaduoja vykdomąjį direktorių, jei jo nėra.

  • Reikalavimai, kuriuos turi atitikti būsimas darbuotojas.

  • Žinios ir informacija, kurią reikėtų turėti.

  • Veiksmai, kuriais turėtų vadovautis šis darbuotojas.

Darbo pareigos

Kitas kiekvieno generalinio direktoriaus pareigybių aprašymo punktas yra atsakomybė. Jie apima:

  • Visų įmonės padalinių darbo organizavimas ir sąveika.

  • Dalyvavimas kuriant ir strateginį įmonės planavimą.

  • Operatyvinės veiklos analizė.

  • Sukurti darbuotojų motyvavimo paskatų sistemą.

  • Atsakingas už tai, kad jo pavaldiniai laikytųsi darbo drausmės taisyklių.

  • Dokumentų įteisinimas: stebi, kaip laikomasi ekonominių ir teisinių dokumentų.

  • Nustato trūkumus įmonės veikloje ir imasi visų įmanomų priemonių darbo trūkumams pašalinti.

  • Vykdo tiesioginio vadovo - generalinio direktoriaus - nurodymus.

Teisės

Teisės taip pat yra privalomas požymis, kurį turėtų pateikti pareigybės aprašymas. Įmonės vykdomasis direktorius turi teisę:

  • Priimkite savarankiškus sprendimus dėl personalo valdymo.

  • Už generalinio direktoriaus nurodymų nevykdymą, jei jie prieštarauja galiojančiam įstatymui.

  • Kreipkitės į generalinį direktorių su pasiūlymais, kaip pagerinti komercinės tarnybos darbą ir bendrą įmonės veiklą.

  • Pateikite tobulinimo pasiūlymus, kad būtų atlyginta ar nubausta tam tikri darbuotojai.

Atsakomybė

Kitas esminis dalykas yra vykdomojo direktoriaus atsakomybė. Instrukcijoje turėtų būti nurodyta, kad šis darbuotojas yra atsakingas už:

  • Neįvykdomas tiesioginio vadovo nustatytas uždavinys.

  • Nepakankamas jos kompetencijai priklausančių klausimų sprendimas.

  • Už nepranešimą apie savo darbą.

  • Skirta su komercinėmis paslaptimis susijusios informacijos sklaidai.

Vykdomųjų direktorių tipai

Dekoduojant generalinio direktoriaus pareigas taip pat turėtų būti atsižvelgiama į vadovo tipą:

  1. Inovatorius yra profesionalas, kurio trokšta daugelis tiesioginių įmonių vadovų, kad šis darbuotojas galėtų vykdyti užduotis, susijusias su naujos strateginės politikos ar įmonės veiklos krypties kūrimu ir palaikymu, kurios tikslas bus visapusiškas įmonės veiklos tobulinimas. Geriausias pasirinkimas šiuo atveju yra charizmatiškas žmogus, kuris sugeba ne tik sukurti naują strateginę kryptį, bet ir gali paskatinti žmones įgyvendinti šias idėjas.

  2. Įpėdinis yra vadovas, kuris pasamdomas tarsi už užstatą, kad ateityje išmokytų visus įmonės veiklos niuansus, kad galėtų perduoti valdymo įgaliojimus.

  3. Mentorius - asmuo, pasamdytas palaikyti ir apmokyti ką tik atvykusį ir dar nevisiškai informuotą generalinį direktorių. Jei yra poreikis tokiam specialistui, reikia ieškoti vadovo, turinčio didelę darbo atlikimo patirtį ir platų kontaktų spektrą.

  4. Partneris yra kita generalinio direktoriaus pozicija, kurios iššifravimas reiškia asmenį, kuris visiškai sutinka su generalinio direktoriaus nuomone. Idealu, jei vykdomasis direktorius papildo generalinio vadovo veiklą. Puikus tokio bendradarbiavimo pavyzdys yra situacija, kai generalinis direktorius yra švelnaus vadovavimo ir derybų metodų šalininkas, o vykdomasis asmuo tampa tvirtą vadovybės reputaciją palaikančiu veiksniu.