karjeros valdymas

Pardavimų direktorius: darbo aprašymas, įgūdžiai, reikalavimai

Turinys:

Video: Brandos darbo aprašo rengimas. Bendrieji etikos principai 2024, Liepa

Anonim

Pardavimų skyriaus vadovas yra vienas svarbiausių veikėjų įmonėje, kurios veikla susijusi su produktų platinimu. Puikiai sukomplektuotas pardavimų direktoriaus darbo aprašymas leidžia maksimaliai išnaudoti visas darbo ypatybes šioje pozicijoje, taip pat nurodyti visus reikiamus įgūdžius, žinias ir sugebėjimus.

Bendrosios nuostatos

Šiame dokumento skyriuje pateikiamos bendrosios rekomendacijos, kuris asmuo tinka darbui. Šiame skyriuje taip pat nurodoma, kaip vyksta įdarbinimas ir atleidimas iš darbo.

Pardavimų direktorius yra vadybininkas. Kandidatą į šias pareigas priima ir pašalina iš jos įmonės, kurioje kandidatas dirba, generalinis direktorius. Jie samdo žmones, įgijusius aukštąjį išsilavinimą ir ne mažiau kaip penkerių metų patirtį aukštose pareigose pardavimo srityje.

Asmuo, einantis pardavimo direktoriaus pareigas, yra pavaldus generaliniam organizacijos direktoriui. Direktoriaus nebuvimo metu pareigų atlikimas ir atsakomybė už veiksmus paskiriama tam asmeniui, kuriam nustatoma tinkama tvarka. Pardavimų direktoriaus pavaduotojo pareigybės aprašymas padės susidaryti išsamesnį pareigų ir atsakomybės pasiskirstymo vaizdą.

Kuo vadovaujasi režisierius?

Siekdami kokybiškai atlikti savo darbą, kiekvienas darbuotojas, įskaitant organizacijos vadovų komandą, privalo laikytis tam tikrų dokumentų ir taisyklių. Pardavimų direktoriaus pareigybės aprašyme aiškiai nurodoma, kas turėtų vadovauti šioje pozicijoje dirbančiam asmeniui.

Į sąrašą įtraukta:

  1. Norminiai prekybos ir pramonės norminiai aktai, susiję su gamyba.
  2. Asociacijos straipsniai.
  3. Vietos institucijos gairės.
  4. Bendrovės vadovo išduoti valdymo ir norminiai dokumentai.

Kitas dokumentas, vadovaujantis asmeniui šioje pozicijoje, yra pardavimų direktoriaus pareiginis aprašymas.

Ką turėtų žinoti kandidatas?

Kandidatas į bet kurią poziciją turi turėti tam tikras žinias. Tai leidžia jam nuo pat karjeros pradžios geriau vykdyti savo tiesiogines pareigas.

Pardavimų direktoriaus pareigybės aprašyme nurodoma, kad pareiškėjas turėtų žinoti:

  1. Finansiniai ir civiliniai įstatymai, reglamentuojantys verslą ir jo elgesį pardavimo srityje.
  2. Organizacijos struktūros ypatybės ir plėtros perspektyvos.
  3. Finansinio ir komercinio planavimo principai.
  4. Verslumo ir verslo pagrindai.
  5. Pagrindiniai rinkos ekonomikos principai, įskaitant pagrindinių produktų kainų principus, pagamintų prekių pasiūlos ir paklausos įstatymus.

Pretendentams į pardavimų direktoriaus pareigas ne mažiau svarbu žinoti principus, kuriais sudaromos sutartys. Taip pat būtina žinoti, kokiais psichologiniais aspektais grindžiamas pardavimas. Kitas svarbus aspektas yra verslo komunikacijos etikos žinios ir įgūdžiai, padedantys užmegzti verslo ryšius.

Kadangi tai yra vadovo pareigos, pareiškėjas taip pat turi žinoti, kaip tinkamai motyvuoti darbuotojus. Ne mažiau svarbu vadybos teorijos ir komandos valdymo žinios.

Pardavimų direktoriaus pareigos

Asmens, einančio šias pareigas, pareigos nurodytos atskirame komercijos direktoriaus pardavimo vadovo pareigybių aprašymo skyriuje. Jo buvimas dokumente yra privalomas, nes be jo pareiškėjas neturės išsamios idėjos, ką jis veiks darbo vietoje.

Atsakomybė apima:

  1. Pardavimų susitikimų vedimas ir vedimas.
  2. Pareigų pasiskirstymas tarp specialistų ir skyriaus struktūrinių padalinių.
  3. Produktų paskirstymo naujoms rinkoms programų kūrimas.
  4. Įmonės ir klientų sąveikos būdų įgyvendinimas ir kontrolė.
  5. Produktų rinkos analizė dėl informacijos, gautos iš rinkodaros skyriaus.
  6. Informacijos apie konkuruojančių organizacijų veiksmus analizė.

Pardavimų plėtros direktoriaus pareigybės aprašyme taip pat nurodoma, kad atsakomybė apima apskaitos tvarkymą ir dokumentų, susijusių su kliento ir partnerio baze, sudarytomis sutartimis ir sutartimis, tvarkymą, taip pat tiesioginę įmonės veiklą (sąskaitos faktūros, įgaliojimas ir kt.). Kita pagrindinė pardavimo direktoriaus atsakomybė yra pardavimo skyriaus personalo valdymas, veiklos, kuria siekiama padidinti motyvaciją ir produktyvumą, plėtojimas ir įgyvendinimas.

Kas įtraukiama į pardavimo direktoriaus kontrolės sritį?

Pardavimų skyriaus vadovo darbas apima ne tik personalo valdymą ir analitinį darbą. Kontrolė yra dar viena neatsiejama režisieriaus darbo dalis. Sritis, kuri yra įtraukta į šio vadovo veiklos sritį, nurodoma pardavimo vadovo pavyzdiniame darbo apraše.

Kontrolė vykdoma šiais aspektais:

  1. Atliktų užduočių, susijusių su pagamintos produkcijos platinimu, atlikimas.
  2. Atitikimas klientų aptarnavimo standartams.
  3. Pardavimų efektyvumas ir nustatytos kainos laikymasis.
  4. Tinkamas saugojimas ir dokumentacija.

Pardavimų departamento direktorius taip pat kontroliuoja, kaip organizuojamas darbas atsižvelgiant į klientų skundus. Jos veikla taip pat apima optimalaus finansinių ir prekių išteklių paskirstymo stebėjimą. Platinimą ribojančios sistemos apima anksčiau patvirtintus tiekimo ir pardavimo planus.

Kokias teises turi pardavimo direktorius

Žmogus, einantis bet kokias pareigas įmonėje, turi ne tik pareigas, bet ir teises. Pardavimų direktoriaus pareigose taip pat numatytas tam tikras teisių rinkinys.

Tai apima šias veiklas:

  1. Skyriaus darbo planų sudarymas.
  2. Siūlyti skyriaus darbo tobulinimo, personalo įdarbinimo ir atleidimo metodus, įvesti paskatas ir nuobaudas.

Taip pat asmuo, einantis pardavimų direktoriaus pareigas, turi teisę reikalauti dokumentų ar informacijos, reikalingų nedelsiant vykdyti pareigas įmonės struktūriniuose padaliniuose. Į teisių sąrašą taip pat įtrauktas dalyvavimas susitikimuose, susijusiuose su klausimais, kurie priklauso šio vadovo kompetencijai.

Išvada

Generalinio direktoriaus pavaduotojo pardavimams pareigybės aprašymas padeda pareiškėjui aiškiai suprasti, ką tiksliai jis turės atlikti darbo vietoje, ko darbdavys pareikalaus iš jo žinių ir įgūdžių atžvilgiu, pasamdytas. Tai taip pat padeda suprasti pavaldumą įmonėje, pagrindinius aspektus, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį vykdydami savo artimiausias pareigas, ir užkirsti kelią piktnaudžiavimui valdžia.