karjeros valdymas

Logistikos skyriaus vadovo pareigybės aprašymas: teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė

Turinys:

Video: Lituanistikos programų sąmatose – pinigai kyšiams? || R.I.T.A.|| S01E36 2024, Liepa

Anonim

Kiekvienas asmuo, turintis tam tikras ambicijas, nori sukurti sėkmingą karjerą pasirinktoje srityje. Logistika nėra išimtis. Net naujokas dispečeris nori kažkada tapti viršininku. Juk tai reiškia ne tik prestižinės padėties buvimą, bet ir reikšmingą pajamų padidėjimą. Tačiau jūs turėtumėte iš anksto žinoti, kokius elementus sudaro logistikos skyriaus vadovo pareigybės aprašymas. Galų gale, tai beveik pagrindinis dokumentas, kuriuo teks vadovautis būsimame darbe.

Kas yra logistika?

Paprastais žodžiais tariant, tai yra prekių pristatymo organizavimas su minimaliomis sąnaudomis. Įdomu, kad tikroji logistikos svarba dažnai yra nepakankamai įvertinta. Tačiau tai ne mažiau svarbus padalinys visoje įmonėje nei visi kiti. Visų pirma, pardavimai.

Profesionalūs logistikai atlieka didžiulę veiksmų grandinę:

  • rasti transportą;
  • susitarti su vairuotoju;
  • stebėti prekių ar žaliavų saugą;
  • stenkitės sumažinti išlaidas.

Atlikti visą šią apimtį nėra daug lengviau, nei surasti potencialų pirkėją. Be to, be tinkamai organizuotos logistikos įmonė negali tikėtis didelio pelno. Jei sandėlis tuščias ir jame nėra prekių, tada nėra ko parduoti. Atitinkamai negalima tikėtis, kad bus gautos pajamos.

Dabar jūs žinote, kaip paprastais žodžiais atsakyti į klausimą, kas yra logistika.

Kam skirtas darbo aprašymas?

Šio dokumento vertė dažnai yra nepakankamai įvertinta. Dėl šios priežasties vadovybė yra labai formali rengdama pareigybės aprašymą arba visiškai nepaiso šio veiksmo.

Dažnai logistikos skyriaus vadovas atsakomybės išmoksta per žodinį bendravimą su vyresniąja vadovybe. Tai iš esmės neteisinga. Viena vertus, tokiu būdu jie stengiasi išvengti biurokratinių vėlavimų. Kita vertus, tai yra tiesioginis kelias į konfliktą. Darbuotojas turi aiškiai suprasti savo pareigas. Tai padės išvengti konfliktų su vadovybe.

Pareigos

Logistikos skyriaus vadovo pareigybės aprašyme jam nurodytos šios darbo užduotys.

  • Stebėti viso padalinio darbą.
  • Veiklos, susijusios su gaunamų prekių priėmimu ir paskirstymu, organizavimas.
  • Dokumentų ir kitos korespondencijos tvarkymas. Ir prireikus jų pristatymas gavėjams.
  • Instrukcijų, būtinų kartu su prekėmis, sudarymas.
  • Pakuočių ir jų turinio saugos stebėjimas. Jei nustatomi pažeidimai, logistikos vadybininkas privalo surašyti aktus, kuriuose aprašomi trūkumai ar apgadintos prekės.
  • Logistikos skyriaus vadovo pareigybės aprašymas įpareigoja ekspeditorius sudaryti būtinas darbo sąlygas. Tiksliau sakant, jis išduoda specialią įrangą, o vėliau stebi jos saugą ir tinkamą veikimą.
  • Stebi transporto prieinamumą. Tai taip pat kontroliuoja teisingą krovinių gabenimą ir tvarkymą.
  • Organizuoja ataskaitų rengimą.
  • Ji stebi prekių, taip pat lydimųjų dokumentų saugą.

Logistikos skyriaus vadovo pareigybės aprašyme gali būti punktas apie viršvalandžius, jei to reikalauja situacija. Taip pat prireikus galimos verslo kelionės.

Teisės

Logistikos vadybininkas turi ne tik pareigas. Šis įrašas numato tam tikrą valdžią. Logistikos skyriaus vadovo teisės suteikia jam daugybę papildomų funkcijų.

  • Duoti nurodymus savo pavaldiniams, įskaitant ekspeditorius, vadovus, vairuotojus, dispečerius.
  • Kontroliuoti darbo kokybę ir savalaikiškumą.
  • Užmegzkite partnerystę su kitų organizacijų atstovais, jei tai leidžia atlikti užduotis, susijusias su įmonės logistika.
  • Atstovaukite savo įmonės interesus logistikos vadovo kompetencijai priklausančiais klausimais.

Atsakomybė

Kaip vadovas, jūs turite būti gana platus atsakomybės spektras. Be to, logistikos skyriaus vadovo atsakomybė apima keletą rūšių.

  • Drausmės.
  • Administracinis
  • Medžiaga.

Be to, yra nemažai atvejų, kai atsakingas vyriausiasis logistikos pareigūnas.

  • Nesilaikant instrukcijų.
  • Pareigų neatlikimas. Tai gana pagrįsta. Galų gale, norint kokybiškai atlikti tam tikras funkcijas, užtikrinančias įmonės funkcionavimą, yra pasamdytas specialistas.
  • Logistas neturėtų naudoti jam suteiktų įgaliojimų asmeniniais tikslais. Kaip ir kitose profesijose, tai nepriimtina.
  • Pateikiama netiksli informacija, galinti klaidingai informuoti vadovybę apie logistikos darbo eigą.

Atsakomybė vyriausiajam logistikos pareigūnui taip pat kyla tais atvejais, kai jis nesiėmė priemonių pažeidimams, kurie gali pakenkti darbuotojams ar įmonei, nustatyti.

Logistikos skyriaus vadovo kompetencija

Bet kuri vadovybė nori, kad visas pareigas užimtų tik kvalifikuoti darbuotojai. Štai kodėl logistiko kompetencija yra periodiškai tikrinama. Šie padaliniai gali tai atlikti.

  • Tiesioginis vadovas gali atlikti kontrolę kasdien atlikdamas oficialias užduotis.
  • Atestacijos komisija periodiškai tikrina. Mažiausias kiekis yra kartą per dvejus metus. Įvertinimui naudojami dokumentai, kurie leidžia tam tikru laikotarpiu patikrinti galutinį vyriausiojo logistikos pareigūno darbą.

Jie teikia didelę reikšmę užduočių aprašyme nurodytoms užduotims ir jų kokybei.

Kas gali tapti logistikos skyriaus vadovu?

Kandidatuojant į šias pareigas keliami kai kurie pretendentų išsilavinimo reikalavimai. Todėl ne kiekvienas kandidatas galės užimti norimą poziciją.

Tai būtina:

  • vidurinis išsilavinimas pagal specialybę arba
  • bendras vidurkis ir ne mažiau kaip trejų metų patirtis logistikos srityje.

Žinios

Taip atsitiko, kad logistika turi įtakos beveik visoms įmonės sritims. Štai kodėl neįmanoma vienareikšmiškai atsakyti į klausimą, ką turėtų žinoti logistikos skyriaus vadovas.

Žinoma, jis turi gerai išmanyti pasirinktą sritį. Tačiau žinių buvimas rinkodaros ir apskaitos srityje taip pat netrukdys. Bus naudinga žinoti kai kurias teisines subtilybes.

Savo darbe logistikos vadybininkas turi susidurti su įvairiomis situacijomis. Todėl kuo daugiau jis žino, tuo mažiau priklausomas nuo kitų specialistų.

Be to, svarbu nuolat tobulinti įgūdžius. Rinka yra nuolat papildoma naujomis technologijomis. Gavęs informaciją, logistikas vadovas prieš konkursą galės pristatyti naujoves, apskaičiuoti naudą ir atnešti daugiau pelno savo įmonei. Dėmesingas valdymas tikrai turėtų pastebėti ir padėkoti tokiam darbuotojui, kuris bando būti naudingas įmonei.

Ryšiai su komanda

Logistikos vadybininkas turės bent kelis darbuotojus, kuriems vadovaus. Ir tai yra komanda. Štai kodėl svarbu mokėti užmegzti ryšius su pavaldiniais, vengiant galimų konfliktų.

Geras viršininkas turėtų mokėti dirbti su žmonėmis. Negalima šaukti pavaldinių, bet parodyti profesionalumą. Sudėtingose ​​situacijose prisiimkite atsakomybę, o ne perduokite tiems, kurie eina žemesnes pareigas, kaip dažniausiai mėgsta daryti pseudovadininkai.

Geras logistikos vadovas sugeba užmegzti glaudžius ryšius komandoje, kai visi darbuotojai virsta viena komanda. Pavaldiniai neturėtų bijoti, o gerbti savo vadovą. Nieko gero nėra tokioje situacijoje, kai vietoj kompetentingų patarimų jie gauna patarimus. Tai demoralizuoja ir slegia, nepagerindami atlikto darbo kokybės. Esant tokiai situacijai, abu pralaimi: ir darbuotojas, ir logistikas, kuris dėl savo nekompetencijos nesugeba organizuoti kokybiško jam patikėto skyriaus darbo.